fbpx

Prasówka #124

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi newsami ze świata własności intelektualnej! Dziś dowiecie się m.in. o karze nałożonej na Google przez francuski urząd, współpracy H&M wraz z kultową japońską marką TOGA oraz zużyciu energii przez kryptowaluty. Dowiecie się także, czy prawo autorskie chroni artystyczne przedstawienia kultu religijnego.

Życzymy miłej lektury!

1. Google ukarane grzywną w wysokości 220 milionów euro

Na Google została nałożona kara grzywny w wysokości 220 milionów euro przez francuski urząd. Google miało używać algorytmów, które szkodziły konkurencji na rynku reklamowym. Google nie zaprzeczył zarzutom i zobowiązał się do zapłacenia grzywny.

Czytaj dalej

2. Współpraca H&M wraz z kultową japońską marką TOGA

H&M rozpoczyna współpracę z luksusową marką TOGA założona w 1997 roku przez Yasuko Furuta. Kolekcja TOGA ARCHIVES x H&M będzie dostępna na całym świecie w wybranych sklepach i na hm.com od 2 września.

Czytaj dalej

3. Zużycie energii przez kryptowaluty

Zużycie energii elektrycznej przez kryptowaluty stanowi w ostatnim czasie nasilający się problem, który dostrzegają rządy, wielki biznes, a nawet sami emitenci wirtualnego pieniądza. Zużycie energii spowodowane kopaniem bitcoina i ethereum w ciągu roku przekracza już roczne zapotrzebowanie na elektryczność całej polskiej gospodarki.

Czytaj dalej

4. Prawo autorskie w sferze sakrum

Czy prawo autorskie chroni artystyczne przedstawienia kultu religijnego? Z punktu widzenia aktualnie obowiązujących norm prawa autorskiego zagadnienie to jest bardzo złożone, gdzie wszystko zależy od realiów konkretnego przypadku.

Czytaj dalej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x